Kama-Trading - Výkup a prodej dřevěných přepravních palet

Thámova 1741, Brandýs n.L., tel.: 603 537 519, provozovna: areál ZD Zápy, e-mail: r.fritz@seznam.cz

Kama-Trading -> EURo paleta

Europalety usnadňují přepravu od 60. let

Europaleta je plochá dřevěná transportní podložka, určená pro přepravu a skladování zboží. Palety usnadňují manipulaci se zbožím i jeho uložení v dopravním prostředku. Poprvé se objevily na začátku 60. let v železniční dopravě. Dohled nad jejich výrobou převzala Mezinárodní železniční unie, která standardizovala rozměry palet a určila měřítka kontroly jejich kvality. Přísná kontrola kvality europalet je důležitá, neboť palety neustále kolují, vyměňují se kus za kus a vzhledem k nosnosti, která činí až dvě tuny, musí splňovat bezpečnostní nároky. Pravé europalety jsou označené zkratkou EUR, zkratkou země původu a značkou výrobce. Na trhu se objevují i falešné palety, které nedosahují kvality normovaných palet a nemohou být za ně vyměněny.

Každá paleta musí odpovídat standardu

Klasická europaleta nabízí ložnou plochu o velikosti 0,96 m² a její rozměry jsou 1200 × 800 × 144 mm. Hmotnost palety se pohybuje mezi 20 až 24 kg podle vlhkosti dřeva. Pro výrobu palet se používá dřevo jehličnanů i listnatých stromů. Každou europaletu drží pohromadě 78 hřebíků a norma určuje i místa, kde jsou zatlučeny. Europalety smějí vyrábět a opravovat pouze licencovaní výrobci, do oběhu mohou jít jen nepoškozené, kompletní palety v dobrém stavu (dřevo palety nesmí být napadené hnilobou, nesmí chybět jednotlivé díly ani hřebíky).

Palety se značkou EUR dobývají Ameriku

Odborníci odhadují, že v oběhu po celém světě koluje asi 500 milionů europalet. Uplatňují se zejména v Evropě, ale pronikají i na americký kontinent. Potíže však činí jejich nekompatibilita s přepravními kontejnery, do nichž nelze standardní europalety naskládat tak, aby bylo místo ekonomicky využito. Výrobci kontejnerů se proto paletám přizpůsobují a začali vyrábět širší kontejnery, které lze pro zboží umístěné na paletách dobře využít. Na druhé straně evropští výrobci palet přišli s paletou typu EUR 2, EUR 3 o rozměrech 1200 × 1000 mm, které odpovídají americkým paletám. K dispozici je také malá paleta EUR 6, která dosahuje polovičních rozměrů standardní palety EUR a EUR 1. 

Kama-Trading - výkup a prodej dřevěných přepravních palet EUR
Kontakt

Kama-Trading

Zápy 253, Brandýs n.L.

tel.: 603 537 519

provozovna: areál ZD Zápy

e-mail: r.fritz@seznam.cz

Novinky

S našimi paletami šetříme přírodu…

Jaké jsou výhody spolupráce s naší firmou? Našemu týmu především není lhostejné okolní životní prostředí, a proto prodáváme použité, avšak velmi kvalitní palety. Nakoupíte u nás za mimořádně výhodné ceny, nákup zcela nových by vaši firmu přišel mnohem dráž. Rádi od vás také vykoupíme staré a nepotřebné palety nebo s vaší firmou provedeme výměnu europalet – za vaše poškozené vám dodáme funkční a opravené. Dřevěné palety k nám do Brandýsa nad Labem (areál ZD Zápy) můžete sami přivézt či si je odvézt, po vzájemné domluvě jsme schopni zajistit přepravu sami.

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies

Poptávkový formulář

 
Poptávkový formulář